top of page

Сторінка вихователя-методиста

Методист-Протас Марина Борисівна

Освіта - вища спеціальна.

Кваліфікаційна категорія: "Спеціаліст вищої категорії"

Педагогічне звання - "Старший вихователь"

Педагогічний стаж - 29р.  

На керівній посаді в ЗДО №20 - 19 років.

 
ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ КАДРІВ 2021
Зведені дані оцінювання рівня компетентності дошкільнят
 
Гурткова робота

ЧОМУ УЧАСТЬ У ГУРТКАХ ТАКА ВАЖЛИВА ДЛЯ МАЛЯТ?

- навчання будується не на інформаційно-знаковому змісті, а на дитячому - цікавому і емоційно-ціннісному для кожної дитини;

- практика та особистий досвід дітей випереджають оволодіння теоретичними та практичними знаннями, тим самим викиікають живу потребу в них, а отже - зацікавленість в навчанні;

- можливості для експериментування з різними матеріалами, інструментами, з художніми творами і музикою, вибору способів створення образу, засобів художньої виразності;

- комфортні умови, розкута увага відучають від механічного копіювання, стимулюють до творчості;

- керівництво дитячою діяльністю здійснюється на підставі співпраці (визнання цілей і задач самої дитини, спроможність стати на її позицію, разом з нею досягти необхідного результату). Керівники гуртків поставили перед собою мету:

створювати умови для самореалізації всіх вихованців, розвивати розумові, творчі, креативні здібності дошкільнят, виявляти обдарованих дітей, сприяти формуванню позитивно – стійких взаємодій в співтворчості дітей, педагогів та батьків.

Метою гурткової роботи є : створення умов для розвитку художньо - естетичних, творчих, театральних, комунікативних здібностей дітей, з урахуванням їх вікових особливостей, формування креативної особистості відповідно до Програм навчання та виховання дітей від 2 до 7 років "Дитина",

"Впевнений старт" Зміст гурткової роботи визначено методичними рекомендаціями складеними на основі досвіду педагогічної діяльності, узгоджені з діючими Програмами навчання та виховання дитини від 2 до 7 років "Дитина" та "Впевнений старт" за якими працює заклад.

Робота гуртків відображена в річному плані роботи закладу та обговорена на педагогічній раді перед початком навчального року. Документація керівника гуртка: - програма гуртка ( методичні рекомендації); - перспективний і календарний план;

- графік гурткової роботи; - розклад занять;

- облік проведення гурткових занять; - список дітей, охоплених гуртковою роботою;

Оптимальна наповнюваність гурткової групи становить – 10 -12 осіб. Розклад гурткових занять складено з врахуванням профільного напрямку для дітей вікової групи. Заняття гурткової роботи організовуються таким чином, щоб вони не дублювали ті види діяльності, на яких базувались спеціально організовані заняття в І половину дня. Тривалість гурткових занять відповідає вікові дітей і не перевищує загальноприйняті методичні норми тривалості навчальних занять.

Підготовка до літнього оздоровлення дітей в закладі дошкільної освіти розпочинається в кінці навчального року. 

Важливим завжди, а особливо актуальним влітку, є завдання збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дітей, забезпечення повноцінного, гармонійного фізичного розвитку.

З метою виконання цього завдання слід проаналізувати створення належної матеріальної бази для фізичного виховання в ЗДО  та групах  ( фізкультурні зали, спортивні майданчики на вулиці, обладнання їх спортивними спорудами, інвентарем, матеріалами, фізкультурні осередки в групах, виготовлення власноруч нестандартного фізобладнання), забезпечення вільного доступу дітей до фізкультурного обладнання. Розробити заходи з метою його збагачення, залучити батьків до поповнення, виготовлення фізобладнання.

Переглядається матеріальна база для проведення літнього оздоровлення: наявність обладнання, інвентарю для проведення оздоровчих заходів, облаштування пісочниць, завезення піску, наявність ігрових матеріалів для ігор з піском, придбання надувних (хлюпальних) басейнів, інших засобів для ігор з водою, вітром, забезпечення груп ігровим матеріалом для різних видів ігор, створення умов для самостійної діяльності дітей. Підготовка ігрових майданчиків для організації прогулянок дітей, облаштування та ремонт тіньових навісів тощо.

Підготовча робота передбачає проведення роботи з батьками з питань особливостей перебігу літньої оздоровчої кампанії у ЗДО (анкетування, батьківські збори, інформування через батьківські куточки тощо); поповнення методичних кабінетів та груп методичними та навчально-наочними посібниками з питань організації та змісту літнього оздоровлення, освітньої роботи з дітьми в літній період; забезпечення груп іграшками, атрибутами, матеріалами для різних видів дитячої діяльності; проведення методичних форм роботи з персоналом ЗДО  з питань здійснення роботи в літній період.

Діяльність ЗДО  в літній період здійснюється відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій МОНмолодьспорту:

- «Організація роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період» (лист від 16.03.2012 р. № 1/9 – 198);

- «Про організацію фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період» (лист від 28.05.12 № 1/9-413.

Цими документами визначено зміст освітньо-виховного процесу ЗДО , фізкультурно-оздоровчої роботи, надані рекомендації щодо організації оздоровчих заходів.

Кожен керівник та педагогічні працівники ЗДО  повинні бути ознайомлені з цими рекомендаціями, керуватись ними в роботі.

Роботу ЗДО  у літній період необхідно спрямувати на організацію змістовної, різноманітної діяльності з метою оздоровлення дітей, забезпечення їх активного відпочинку, закріплення і розширення уявлень про навколишній світ.

Необхідно створити умови і забезпечити організацію різних видів діяльності дітей : ігрову, рухову, пізнавальну, мовленнєву, образотворчу, театралізовану, музичну, трудову. При цьому слід враховувати вік дітей, місце проведення, погодні умови. Оскільки вся робота з дітьми має перенестись максимально на свіже повітря, слід продумати оптимальний варіант виносних посібників, іграшок, їх розташування, розміщення дітей, використання ТЗН. Перебування дітей на свіжому повітрі скорочується або виключається за несприятливих погодних умов: сильний вітер, температура повітря вище +35˚С у затінку, злива, гроза.

Необхідно забезпечити тісну співпрацю у роботі вихователів та помічників вихователя, за наявності – педагогів-спеціалістів.

Організація прогулянок влітку.

Це час для розвитку інтересу до рухливих ігор та вправ, частіше вправляти в тих способах та видах основних рухів. Активна діяльність на прогулянці (ігри, фізкультурні комплекси, спортивні розваги, спостереження, трудова діяльність тощо) загартовує дітей, розвиває рухи, формує фізичні якості, підвищує життєвий тонус і сприяє всебічному розвитку. Тому в літній період варто забезпечити максимальну тривалість щоденного перебування дітей на свіжому повітрі.

Прогулянку здійснюють за будь-якої погоди за виключенням тих випадків, коли склалися небезпечні умови для її проведення. Літня прогулянка особливо важлива, тому що зі зменшенням навчального навантаження діти мають більше часу для самостійної діяльності. З'являється можливість пограти в улюблені ігри, використовуючи обладнання майданчиків, виносні іграшки та посібники, проявити свою ініціативу та творчі здібності.

Щоб зробити прогулянку цікавою та змістовною, вихователі ретельно планують її.

Прогулянки розширюють можливості індивідуальної роботи вихователя з дітьми. Малорухливих дітей варто активізувати, залучати до діяльності, яка сприяє розвитку інтересу до рухливих ігор та вправ, частіше вправляти в тих способах виконання рухів, і якими дитина володіє гірше. Активних і рухливих дітей слід переключати на діяльність, яка вимагає точності рухів, уваги та стриманості.

Профілактика дитячого травматизму

Шановні батьки!

Здоров'я - це найважливіше, що є в житті людини. Закликаємо вас зміцнювати та берегти його.

З настанням літньої спекотної погоди населення поспішає до водоймищ, озер, річок. Як приємно відпочити біля води, позагоряти, поплавати, попірнати... Але чи знайомі вам правила поведінки біля водоймищ?

Вода є не тільки джерелом життя, здоров'я та задоволення, але й джерелом небезпеки для життя людини. Тому, знаходячись біля води, будь завжди максимально обережним. Пам'ятай, що на річці є течія, і дно річки може бути замуленим. Вода в озерах, ставках стояча, тобто більш забруднена, ніж у річках, і це може спричинити зараження при купанні. У морі на воді триматися легше, бо густина солоної води вища за густину прісної.
При організації відпочинку на воді дотримуйся наступних правил безпеки:

купання починай при температурі повітря +25 °С та температурі води +17-19 °С;

купайся тільки в спеціально відведених та обладнаних місцях;

якщо пляжу поблизу немає, вибирай чистий пологий берег, але попередньо з'ясуй, чи немає на дні корячок, гострих підводних каменів, коловоротів, ям тощо;

не купайся відразу після прийому їжі;

знаходься у воді не більше 10-15 хвилин, не доводь тіло до ознобу;

не плавай далеко від берега, не запливай за попереджувальні знаки;

не переривай купання частими виходами із води і не стій мокрим на вітрі;

потрапивши у сильну течію, не борись проти неї, а пливи за течією, наближаючись до берега;

не входь у воду занадто розігрітим: перепади температури можуть спричинити судоми;

при судомах не розгублюйся, намагайся утриматися на поверхні води і клич на допомогу;

потрапивши у вир, набери побільше повітря у легені, занурся у воду і сильним ривком у бік за течією виходь з виру і випливай на поверхню;

не лежи після купання на сонці, а відпочивай у затінку;

при виході із води розітри тіло долонями або рушником насухо і одягнись.

© 2024 by ЗДО №20.

Powered and secured by Wix

  • Facebook
bottom of page